3. miejsce na Lajkonik Cup 2016

W miniony weekend nasi młodzicy brali udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Lajkonik Cup 2016 w Krakowie. Turniej rozgrywał się na kliku halach Nowej Huty.
Pierwszego dnia nasi szczypiorniści rozegrali dwa meczy. Po bardzo wyrównanym meczu nasi młodzicy ulegli Chrobremu Głogów ( 14:16). Naszym drugim przeciwnikiem byli szczypiorniści Azotów Puławy. Krakowiacy dominowali już od samego początku meczu, dzięki czemu zakończył się wygraną (11:16). Uzyskaliśmy drugie miejsce w grupie i możliwość grania ćwierćfinale.

Sobotnie granie rozpoczęło się od meczu z drużyną Wybrzeża Gdańsk ( Mistrz Polski w tej kategorii wiekowej). Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Na trzy minuty przed końcem nasi zawodnicy przegrywali trzema brankami i wydawało się, że losy meczu są już przesądzone jednak krakowiacy nie odpuścili i i w ostatnich sekundach zremisowali. Już po końcowym gwizdku Wybrzeże Gdańsk wykonywało rzut karny, który mógł przesądzić o wyniku meczu. Jednak naszemu bramkarzowi Sławkowi udało
się go obronić ( za co wielkie BRAWO!!!!!) i została rozegrana dogrywka " Do złotej Bramki" . Drużyna Wybrzeża rozpoczynała dogrywkę, na szczęście nie wykorzystali swojej akcji i piłka znalazła się w naszych rękach. Po kontrze został podyktowany rzut kary dla drużyny Krakowiaka, który przesadził o wyniku meczu (16:15). Ta wygrana pozwoliła nam grać o miejsca medalowe.

Po południu rozegraliśmy półfinał, w którym po raz kolejny spotkaliśmy się z drużyną z Głogowa. Niestety znowu ulegliśmy (8:17) i musieliśmy się zadowolić grą o miejsce trzecie.

Niedzielny mecz rozegraliśmy z drużyną SPR Pogoń 1945 Zabrze, który udało się wygrać dziesięcioma bramkami i zapewnić sobie miejsce na podium. Po południu na hali Kusego Kraków zostały nam wręczone brązowe medale XXXVI Lajkonik CUP.

Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom za doping i wsparcie!