Awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

W dniach 22-24 kwietnia nasi juniorzy młodsi brali udział w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski, które odbywały się w Mielcu.
W piątek zmierzyliśmy się z UKS Victoria I Tomaszów Mazowiecki, wygrywając 31:27 (18:13). Od początku narzuciliśmy rywalowi swój styl gry, w 6. minucie wygrywając już 6:1. Później nieco spuściliśmy z tonu, ale i tak do przerwy zachowaliśmy 5 bramkową przewagę. W drugiej połowie zrobiło się nerwowo, gdyż rywale od 35. minuty deptali nam po piętach, tracąc jedną-dwie bramki. Dopiero w końcówce udało się uspokoić sytuację i ostatecznie pierwszy dzień zmagań zakończyliśmy z dwoma punktami.
Sobotnim rywalem była drużyna Olimpu Grodków, którą pewnie pokonaliśmy 32:24 (17:12). Początek nie był tak dynamiczny jak poprzedniego dnia, jednak stopniowo nasza przewaga rosła. Pojawiła się również szansa do gry dla zmienników, natomiast od 50. minuty do bramki trafiali wyłącznie krakowiacy.
W ostatnim dniu odnosimy zwycięstwo nad gospodarzami, SPR Stal Mielec 32:18 (17:12). Wcześniej obie drużyny zapewniły sobie awans, jednak nikt nie zamierzał rezygnować z kompletu punktów. Nasi zawodnicy rozegrali najlepszy spośród trzech meczów i po początkowych problemach ze skutecznością rzutową zaczęli dyktować warunki gry. Solidna praca w obronie i szybkie kontrataki zapewniły nam przekonywujące zwycięstwo!

Z kompletem punktów awansujemy do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W turnieju rozgrywanym w Kwidzynie zmierzymy się z miejscowym MTS-em, UKS NIKE Ciechanów oraz KS VIVE Tauron Kielce. Zaczynamy już w najbliższy piątek!!

W związku z dalekim wyjazdem zwracamy się do wszystkich kibiców i sympatyków, aby oprócz wsparcia duchowego, w miarę możliwości wesprzyjcie nas finansowo. Nie ukrywamy, że nasze sportowe ambicje zderzają się z rzeczywistością, dlatego jeśli ktoś jest w stanie przekazać darowiznę na konto klubu, będziemy ogromnie wdzięczni!