Lion Cup 2016

Bardzo udany wyjazd zanotowali nasi zawodnicy, którzy w dniach 16-18 września wzięli udział w turnieju Lion Cup w Legnicy. W kategorii dzieci zajęliśmy 2. miejsce, natomiast juniorzy stanęli na najniższym stopniu podium. Oprócz sukcesów drużynowych możemy pochwalić się również wyróżnieniami indywidualnymi!

Na legnickim turnieju obowiązywał system rozgrywek każdy z każdym. W kategorii dzieci udział brało 8 zespołów. Podopieczni trenera Wiktora Witowskiego szli od zwycięstwa do zwycięstwa, ulegając w całych rozgrywkach jedynie drużynie ŚKPR Świdnica. Jednak nie wszystkie wygrane przyszły z łatwością - chłopcy zostawili wiele zdrowia, a przede wszystkim serca na boisku, dzięki czemu mogli wrócić do domu ze srebrnymi medalami.

Zawodnicy z kategorii juniora mierzyli się z przeciwnikami starszymi o rok, jednak na boisku nie było widać tej różnicy. Zaczynając meczem z gospodarzami, praktycznie prosto z podróży, przegrali jedną bramką. Poza tym falstartem zanotowali remis ze zwycięzcą turnieju CKS SMS Szczecin oraz wygrali trzy kolejne pojedynki. Do ostatniego meczu turnieju kwestia zajmowanej lokaty była sprawą otwartą, jednak ostatecznie drużyna trener Krzysztofy Pietrykowskiej zajęła 3.miejsce.

Na ceremonii zakończenie poznaliśmy również wyróżnienia indywidualne dla zawodników z poszczególnych kategorii wiekowych. I tak, wśród chłopców najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Wysocki, natomiast wyróżnienie MVP (Most Valuable Player) otrzymał Grzegorz Wlezień! Wśród juniorów najlepszym bramkarzem został Michał Puchalski. Gratulacje dla poszczególnych zawodników oraz obu zespołów, które pokazały, że drzemie w nich duży potencjał!

Najbliższe mecze

Przeciwnik Data Kat
Turnieje   S
Nowy sezon   J
Liga     M
2017/18    MM
     

 

Tabela wyników

Przeciwnik Wynik Kat
Azoty Puławy 34:32 S
Siódemka Mysłowice 31:26 S
MOSiR Bochnia 27:26 S
     

 

Facebook

facebook module joomla