Pierwsze punkty w II lidze!

Pierwsze punkty wracają do Krakowa!!! Krakowiak Szkoła Gortata Kraków wygrywa z AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 21-26 (10-12)! Skuteczna gra w obronie pozwoliła nam wyjść na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy i przewagi tej nie oddaliśmy już do końca!! Dobry początek 2 ligi!!!

Początek spotkania to nerwowe poczynania obu drużyn, badanie przeciwnika. Żadna ze stron nie mogła uzyskać wyraźnej przewagi. Gra toczyła się praktycznie bramka za bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy Karol Put dwa razy trafił do bramki kielczan dzięki czemu schodziliśmy na przerwę prowadząc 10:12.

Po przerwie nadal trwała wymiana ciosów, jednak gdy w 39. minucie różnica wynosiła jedną bramkę, krakowiacy zaczęli uciekać rywalom poprawiając skuteczność rzutową. Od tej pory spotkanie było prowadzone pod nasze dyktando. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim dobra gra w obronie, jednak widać pewne niedociągnięcia, które w kolejnych spotkaniach należy wyeliminować. Najważniejsze są jednak dwa punkty w premierowym meczu II ligi! Za tydzień szansa na kolejne zwycięstwo, ponownie w Kielcach!

AZS Politechnika Świętokrzyska - Krakowiak Szkoła Gortata 21:26 (10:12)
Krakowiak: Kowalski, Puchalski, Dudek - Put K. 7, Cupisz 6, Dziedzic 4, Szlęzak 3, Witowski 3, Synowski 2, Smaga 1, Bobek, Klimko, Spychała, Dzięgiel, Młynarczyk, Zatorski.