Emocjonujące widowisko na os. Wysokim

Niestety po zaciętej walce do ostatniego gwizdka, przegrywamy z liderem rozgrywek - Viret CMC Zawiercie - 29:31 (13:17).

Było to nasze pierwsze spotkanie w roli gospodarza, a licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć świetne widowisko.
Początek meczu nie ułożył się po naszej myśli - goście ruszyli z pełnym animuszem rzucając trzy bramki, natomiast celne rzuty w drużynie Krakowiaka rozpoczął w 4. minucie Marcin Raczkowski. Na tym etapie spotkania skuteczniejsi byli jednak zawiercianie. Kolejny duży przestój w naszej grze spowodował, że w 17. minucie przegrywaliśmy już 4:13. Wtedy o czas poprosiła trener Krzysztofa Pietrykowska, dzięki czemu zespół zaliczył powrót z dalekiej podróży. Poprawiona skuteczność rzutowa i mocniejsza gra w obronie sprawiły, że do szatni schodziliśmy z czterema bramkami straty. Była to zapowiedź, że prawdziwe emocje dopiero na nas czekały. Od początku drugiej połowy bardzo dobrze funkcjonowała obrona, dzięki czemu mogliśmy szukać szansy z szybkich ataków. Rywali raz po raz nękali Karol Put oraz Kacper Szlęzak, dzięki którym większość akcji kończyła się bramką lub karą indywidualną dla rywali. Dodatkowo w bramce świetne zawody rozegrał Jakub Dudek, który swoim rzutem przez całe boisko do pustej bramki ustanowił remis 26:26 w 47. minucie. W 55. minucie nadal mieliśmy remis 29:29, jednak w końcówce dało znać o sobie doświadczenie zawodników Viretu, którzy dorzucili dwie bramki i ostatecznie wydarli nam zwycięstwo. Krakowiacy zostawili serce na parkiecie i pokazali, że nie boją się nawet najtrudniejszych rywali.

Z pewnością zadowoleni mogą być kibice, którzy oglądając to emocjonujące starcie, żywiołowo dopingowali zespół przez pełne 60. minut, za co serdecznie dziękujemy! O szczególną oprawę tego spotkania zadbał dyrektor sportowy Kamil Zawada, który już teraz zapowiada kolejne atrakcje!

Należy również dodać, że nagrodę MVP meczu otrzymał Jakub Dudek, dzięki któremu mogliśmy do końca wierzyć w zwycięstwo! Myślimy jest to wypracowany i zasłużony prezent urodzinowy - sto lat Kuba!

Krakowiak Szkoła Gortata: Puchalski, Dudek 1, Kowalski - Put K. 10, Szlęzak 6, Bielec 3, Witowski 3, Synowski 3, Raczkowski 1, Klimek 1, Lubowicki 1, Smaga, Jakubowski, Spychała, Chorąży, Put P.