2. miejsce na turnieju o Puchar Dębu Bartek w Zagnańsku

W niedzielę 16 października hala sportowa GOSiR w Zagnańsku gościła prawie 100 młodych piłkarzy ręcznych z rocznika 2004 i młodszych, którzy rozegrali niezwykle emocjonujący II Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dębu Bartek pod patronatem Europosła Bogdana Wenty. Krakowiak zameldował się na tym turnieju dwoma drużynami, zajmując miejsca II i VI. Najlepszym strzelcem turnieju został nasz zawodnik Grzegorz Wlezień.

Najbardziej emocjonującym spotkaniem Turnieju okazała się rywalizacja pomiędzy drużynami Krakowiaka I Kraków i VIVE I Kielce zakończona zwycięstwem Kielczan 7-5. Do ostatniej minuty na parkiecie i na trybunach toczyła się zacięta walka, warto podkreślić, że wszystko odbywało się w duchu sportowej walki na boisku i kulturalnego dopingu rodziców, którzy stali się ósmymi zawodnikami obu ekip. Po końcowej syrenie jednak to kieleccy zawodnicy i ich rodziny mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Ważnym aspektem całego turnieju była znakomita rodzinna atmosfera, ponieważ całe rodziny przyjechały dopingować swoje pociechy.

„Ja zawsze lubię sport w wykonaniu dzieci, bo właśnie na takich zawodach widać go w najlepszej postaci, gdzie jest nieskrywana radość ze zdobywanych bramek i efektownych obron bramkarzy” - powiedział Wójt Gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski.

Młodzi szczypiorniści z Krakowiaka Kraków zajęli odpowiednio drugie i szóste miejsce, jednak trenerzy Wiktor Witowski i Mateusz Kowalski są zadowoleni z pracy, jaką wykonują chłopcy w krakowskim klubie. – To bardzo perspektywiczny rocznik. Jest kilku fajnie zapowiadających się zawodników. Mam nadzieję, że jak cały czas będą mocno pracować na treningach, to będą robić postępy czego przykładem może być Grzegorz Wlezień (najskuteczniejszy zawodnik turnieju – 24 bramki) – powiedzieli zgodnie trenerzy UKS Krakowiak’85.
Natomiast trener SPR Wisły Sandomierz – Marcin Marzec porównał zawodnika Krakowiaka Kraków Grzegorza Wlezienia do Karola Bieleckiego, który także jako młody chłopak uczestniczył w takich turniejach i dysponował podobnymi warunkami fizycznymi przewyższającymi swoich rówieśników.
Miłym akcentem była ceremonia wręczenia pucharów, medali i nagród rzeczowych, które dostali wszyscy uczestnicy zawodów. Dekoracji w imieniu Europosła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Wenty dokonała Pani Danuta Papaj Dyrektor Biura Europosła, Pan Artur Kudzia - Przewodniczący Rady Gminy Zagnańsk oraz Pan Szczepan Skorupski Wójt Gminy Zagnańsk [opis turnieju pochodzi ze strony GOSiR Zagnańsk].

Relacja TVP3 Kielce - http://kielce.tvp.pl/27363039/puchar-bartka-trafil-do-naszych

Fotorelacja - https://www.facebook.com/gosirzagnansk/photos/?tab=album&album_id=1145427705550689

Najbliższe mecze

Przeciwnik Data Kat
Turnieje   S
Nowy sezon   J
Liga     M
2017/18    MM
     

 

Tabela wyników

Przeciwnik Wynik Kat
Azoty Puławy 34:32 S
Siódemka Mysłowice 31:26 S
MOSiR Bochnia 27:26 S
     

 

Facebook

facebook module joomla