Pierwsze punkty na własnym parkiecie

W wypełnionej po brzegi hali na os. Wysokim, seniorzy Krakowiaka odnieśli pierwsze zwycięstwo w roli gospodarza, pokonując drużynę SPR Wisła Sandomierz 27:22 (14:13)! Najwięcej bramek dla naszej drużyny, po raz kolejny, rzucili Karol Put i Tomasz Cupisz (6).

Początek spotkania ułożył się po naszej myśli - dzięki solidnej defensywie i kontratakom wypracowaliśmy szybką przewagę, a trener gości musiał brać pierwszy czas już w 8. minucie. Nie zmieniło to istotnie obrazu gry i nadal kontrolowaliśmy spotkanie. Na domiar złego dla przyjezdnych, kontuzji uległ rozgrywający Krzysztof Teterycz, co wyraźnie wytrąciło ich z równowagi. Mimo to wynik pozostawał sprawą otwartą, bowiem krakowiacy nie wykorzystywali dogodnych sytuacji rzutowych. Sandomierzanie skorzystali z tego prezentu i jeszcze przed przerwą zmniejszyli dystans do jednej bramki (14:13).
W drugiej połowie na pojedyncze trafienia gości odpowiadaliśmy seriami, a bramkarzy rywali kolejny raz nękał duet Karol Put - Tomasz Cupisz. Skutecznie funkcjonowała nasza obrona, dzięki czemu zmuszaliśmy przeciwnika do nieskładnych, indywidualnych akcji. Jeżeli udało im się przedrzeć przez szyki obronne, czekała ich jeszcze przeszkoda w postaci Michała Puchalskiego, który zanotował kilka dobrych interwencji. Spotkanie było pod naszą kontrolą, dlatego trener Krzysztofa Pietrykowska mogła dać szansę gry wszystkim zawodnikom. Odsyłamy drużynę gości z niczym, sami dopisujemy natomiast kolejne punkty na nasze konto!

Krakowiak Szkoła Gortata - Kowalski, Puchalski, Cupisz 6, Put K. 6, Szlęzak 3, Lubowicki 2, Raczkowski 2, Miodoński 2, Synowski 2, Jakubowski 1, Witowski 1, Bielec 1, Dzięgiel 1, Dziedzic, Bobek, Smaga.