Małopolskie derby na remis!

Kibice Krakowiaka przywykli już do niesamowitych końcówek meczu z udziałem swoich szczypiornistów. Zawodnicy udowadniają jednak z każdym spotkaniem, że granica zawału może być coraz mocniej śrubowana.

Mecz pomiędzy Krakowiakiem Szkołą Gortata a MOSiR Bochnia zapowiadany był jako „Derby Małopolski”. Żaden kibic, który zdecydował się w niedzielne południe wybrać do hali zlokalizowanej przy osiedlu Wysokim 6 nie wyszedł zawiedziony. Spotkanie toczyło się punkt za punkt. Co jakiś czas jedna z drużyn przejmowała inicjatywę i zdobywała dwie, trzy bramki. Szybko jednak doprowadzano do wyrównania. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 13:13.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej bramki i prowadzenia gospodarzy. Widowisko nie uległo zmianie, a kibice w dalszym ciągu mogli obserwować ciekawą i twardą grę. Na niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem gospodarze przegrywali trzema bramkami. Tylko najwięksi optymiści liczyli na chociażby punkt w tym starciu. Nikt jednak nie tracił wiary, a co najważniejsze sami zawodnicy do końca ufali swoim możliwościom.

Na nieco ponad trzy sekundy przed końcem spotkania Bochnia prowadziła już tylko jedną bramką. Na parkiecie zrobiło się duże zamieszania, sędziowie konsultowali się kilkukrotnie a zawodnicy i trenerzy walczyli o swoje zdanie. Ostatecznie zdecydowano o przyznaniu piłki dla Krakowiaka. Rzut karny miał wykonywać Karol Put. Niesiony ogromnym dopingiem publiczności pokonał bramkarza rywali i stał się bohaterem spotkania – „Musiałem tylko dokończyć pracę kolegów” – skomentował na gorąco.

Remis wyszarpany w takim meczu cieszy tym bardziej, że drużyna z Bochni straciła punkty dopiero po raz drugi w sezonie. W przerwie spotkania widzowie mogli poznać nowinki techniczne wykorzystywane w treningu sportowym. Grupa dzieci rywalizowała w ciekawym konkursie zorganizowanym przy wykorzystaniu światełek Quick Lights.

Krakowiak Szkoła Gortata - MOSiR Bochnia 26:26 (13:13)!

Krakowiak: Kowalski, Dudek, Put K. 12, Cupisz 6, Raczkowski 4, Witowski 1, Bielec 1, Szlęzak 1, Klimek 1, Dziedzic, Lubowicki, Miodoński, Smaga, Put P., Spychała, Dzięgiel.

Relacja pochodzi ze Sportowego Magazynu Krakowskiego - http://sportowymagazyn.pl/horror/ , który jest patronem medialnym naszej drużyny!