Do trzech razy sztuka!

Kibice Krakowiaka w roku 2017 musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci dwóch porażek, aby w końcu znaleźć powody do radości. Nasi szczypiorniści pokonali AZS UJK Kielce 34:30! Relację z tego spotkania przygotował niezawodny Sportowy Magazyn Krakowski.

Sobotni mecz dla drużyny z Krakowa był bardzo istotny. Po dwóch kolejnych porażkach atmosfera w zespole podupadła, ponieważ świetnie radzący sobie w pierwszej rundzie beniaminek nie przywykł do takich sytuacji. Kolejna strata punktów mogła bardzo nadszarpnąć morale w zespole. Gra toczyła się więc nie tylko o dwa oczka, ale także o powrót na właściwie tory.

Po efektownej oprawie, która powoli staje się wizytówką Krakowiaka, dwie panie arbiter sędziujące zawody rozpoczęły spektakl. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy od początku kontrolowali wynik. AZS UJK Kielce nie odpuszczał i pomimo strat sięgających momentami pięciu punktów potrafił kilkukrotnie doprowadzać do remisu. Świetnie na linii rzutów karnych spisywali się egzekutorzy obu drużyn – Karol Put oraz Piotr Szafarczyk, a w bramce Krakowiaka w kluczowych momentach rządził Mateusz Kowalski.

Przede wszystkim przespaliśmy początek spotkania. Pierwsze dziesięć minut wyszliśmy mało skoncentrowani i popełnialiśmy dużo błędów. Udało nam się podgonić pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej. Niestety w końcówce znowu wkradło się kilka błędów i to zaważyło na wyniku spotkania – skomentował lider gości, Piotr Szafarczyk.

Wydaje mi się, że zagraliśmy bardzo dobrze szczególnie po tych ostatnich porażkach. Morale nam trochę upadły i ta wygrana była nam bardzo potrzebna więc mocno się zmotywowaliśmy i spięliśmy aby tym razem się udało. Wynik się mieszał. Raz było lepiej raz trochę gorzej, ale w moim odczuciu mecz był pod naszą kontrolą. Wróciliśmy na właściwe tory i nadal będziemy robili wszystko aby w każdym spotkaniu zdobywać punkty – podsumował obrotowy Krakowiaka, Marcin Raczkowski.